LUŠTĚNKY - procvičování učiva pro žáky 1. stupně ZŠ

Moje třída
ZAJÍMAVÉ STRÁNKY
TŘÍDA 3.B
Vítejte u nás. Najdete zde informace o plánovaných akcích naší třídy a školy, probírané učivo i zadané domácí úkoly pro nemocné, různé odkazy na procvičování učiva a další.
 
 AKTUÁLNÍ INFORMACE
26.3.  OVĚŘOVACÍ TESTY z domácí výuky ČJ a M    
Žáci, nastal čas zjistit, jak si vedete při domácí výuce, zda jste ve škole naučené vědomosti nezapomněli a doma něco málo se nového sami naučili. Pro zjištění úrovně vašich vědomostí budu od příštího týdne občas zadávat on-line ověřovací testy z učiva pro český jazyk a matematiku.
Budou vloženy zde na stránku, která má odkaz v horní liště s názvem Testy domácí výuky. Pro vstup na stránku budete potřebovat heslo, které pošlu vašim rodičům v internetové žákovské knížce. Pro obdržení výsledku testu, musí být v něm vyplněna e-mail adresa.
Testy nejsou časově omezeny. Můžete je vyplnit za 10 nebo i za 50 minut, jak kdo budete potřebovat ... nebo se pomocí odkazů zpět vrátit, zkontrolovat a opravit si odpovědi a teprve až pak kliknout na tlačítko odeslat. Při testu si klidně otevřete i učebnici a najděte si tam, co potřebujete, při počítání si vypočítejte příklad nejprve na papír, potom přepište výsledek do testu. Každý žák smí odeslat vyplněný test vždy jen jednou nejpozději do data, které určím.
S chutí do toho a půl je hotovo.

13.3.  DOMÁCÍ VÝUKA PRO VŠECHNY ŽÁKY 3.B     
Vážení rodiče, po dobu uzavření školy bude zde i na internetové žákovské knížce pro žáky postupně přibývat domácí učivo. Úkoly si budou žáci denně od 16.3. vypracovávat do jednoho sešitu, který si zavedou, viz níže vzkaz pro žáky. Prosím Vás o spolupráci při předávání úkolů a namátkové kontrole, jestli je vůbec plní. Moc Vám za to děkuji. Ryšavá

Žáci, po dobu uzavření školy dostáváte tento domácí úkol. Zaveďte si deník pro domácí výuku (nějaký sešit, zápisníček – linkovaný, čtverečkovaný nebo čistý) - do kterého si budete od pondělí 16.3. vypracovávat domácí úkoly zadané každý den na stránce DÚ a učivo (budu zde vkládat i odkazy na procvičování učiva na počítači) nebo přes internetovou žákovskou knížku. Bude to vámi vytvořená knížečka, která vás bude provázet po dobu nepřítomnosti ve škole. Každému školnímu dni věnujte dvoustranu – nadepište si tam datum, vypracujte písemné úkoly a zbylé místo na dvoustraně nějak vyzdobte, vyplňte, využijte – pište si tam své prožitky, myšlenky, kreslete si, nalepte nějaké obrázky. Až bude škola otevřena, přineste si svůj samostudijní deník do školy. Vaše třídní učitelka

10.3.  UZAVŘENÍ ŠKOLY   
S účinností od 11.3.2020 je z rozhodnutí Ministerstva zdravotnictví škola uzavřena, a to do odvolání. Sledujte média a internetové stránky školy.

14.2.  Sběr oděvů na burzu a Den otevřených dveří 
Ve dnech 24. až 27. 2. můžete do třídy nosit již nepotřebné ale zachovalé oděvy pro děti, hračky či knížky, bude se konat burza oděvů. Ve čtvrtek 27. 2. se koná na naší škole Den otevřených dveří. Dopoledne můžete navštívit výuku a od 14:00 do 17:00 si prohlédnout školu. Zároveň bude probíhat burza oděvů (vše za 5 Kč).

7.1.  ZAČNE VÝUKA PLAVÁNÍ   
Od 24. ledna 2020 začíná povinná výuka plavání. Každý žák přinese co nejdříve zpět rodičem vyplněné čestné prohlášení (rozdáno dnes), že se výuky plavání může zúčastnit. Plavání bude probíhat vždy v pátek v čase od 12:00 do 13:00 hodin. Budeme jezdit tam i zpět autobusem.
Po dobu výuky plavání od 20. 1. bude upraven rozvrh hodin takto:
Pondělí a úterý je stejné.
Středa: ČJ, M, PRV, PČ, ČT
Čtvrtek: AJ, M, ČJ, HV - konec v 11:40 hodin
Pátek: ČJ, M, PRV, ČT, TV, TV - konec výuky kolem 13:30 hodin
Věci na plavání: plavky, ručník, hřeben, na mokré věci sáček. Děvčata ať mají z vlasů culík či copy a musí mít plaveckou čepici. Kdo má, může mít plavecké brýle. Tekuté mýdlo vezmu ze třídy.

20.12. PŘÁNÍ NA VÁNOCE A DO NOVÉHO ROKU 2020  
Přeji všem dětem a jejich rodičům krásné Vánoce, hodně zdraví, štěstí a pohody v novém roce 2020. Kdo z třeťáčků objeví pod stromečkem knížku, nechť si ji započne číst a přinese nám ji v lednu ukázat do školy.

16.12. VÝUKA TENTO TÝDEN 
Zítra 17.12. končí výuka v 11:40 hodin. V pátek 20.12. si uděláme třídní vánoční besídku. Žáci si donesou: pouzdro, papuče, svačinku (na ochutnání jen pár kousků cukroví), pití, jedno umyté jablíčko, půl metru ozdobné tenké stužky, lodičku z ořechové skořápky s přilepenou malou svíčičkou, na skupinu jednu plastovou misku pro pouštění lodiček a domluvené dvojice žáků každý pěkně zabalený dárek v hodnotě kolem 30 Kč. Výuka bude končit v 11:40 hodin.

11.11.  TŘÍDNÍ SCHŮZKY  
Příští čtvrtek 21. listopadu se konají v 16:00 hodin hromadné třídní schůzky. Bude se vybírat 200 Kč do třídního fondu.

11.10.  MĚSTSKÁ KNIHOVNA 
V pondělí 14.10. jdeme během výuky do Městské knihovny v Orlové. Budeme mít ČJ, MA a potom ČT. Do knihovny budeme potřebovat papuče.

30.9.  MUZEUM TĚŠÍNSKA 
Ve středu 2. 10. jdeme během výuky do Muzea Těšínska v Orlové na besedu o našem městě. Budeme mít ČJ, návštěva muzea, pak M, ČT.

6.9.   ROZVRH HODIN   
Od pondělí 9. září 2019 se učíme již podle platného rozvrhu hodin.

4.9.  TŘÍDNÍ SCHŮZKY   
Ve čtvrtek 12.9. v 16:00 hodin se budou konat hromadné třídní schůzky. Zákonným zástupcům žáka se bude vydávat registrační pin do internetové žákovské knížky. Zároveň se bude vybírat 200 Kč do TF. Účast nutná.

28.8. PRVNÍ ŠKOLNÍ TÝDEN  - organizace  
První školní den 2. září budeme mít 2 hodiny, končíme v 9:40 hodin. S sebou: přezůvky, pití, nějaký zvoneček na zazvonění prvňáčkům a dobrou náladu. Obědy se vaří až od 3. září. Od úterý do pátku se učíme 4 hodiny, končíme tedy v 11:40 hodin, nosit již aktovku a vybavené pouzdro.

28.8. SEZNAM POTŘEB DO 3. TŘÍDY - zajistí dětem rodiče: 
DO POUZDRA: (nekupujte váleček na zip, dělá hluk při hledání)
- 2 obyčejné tužky č. 2
- guma + ořezávátko se zásobníkem
- 2 pera Tornáda (nebo gumovatelné Pilot)
- 12 pastelek (hlavně červená, modrá, zelená, žlutá, hnědá, černá)
- malé rovné pravítko (15 - 20 cm) do geometrie

DO AKTOVKY:
- velké desky na školní sešity A4 s gumkou
- 10 ks průhledných bezbarvých obalů na sešity A5
- 1 ks průhledný obal na malý deníček A6
- 3 záložky do knihy
- 1 lenoch do sešitu A5
- úkolníček nebo linkovaný sešit A5 na domácí úkoly
- látkový ubrousek na svačinky
- umělohmotná láhev na pití (ne s brčkem)
- papuče s plnou patou ne cukle

DO SKŘÍNĚ POTŘEBY DO VV A PČ:
- kufřík, košík nebo krabice od bot na pomůcky podepsaná
- 2 kulaté štětce 1 větší 1 tenší + 1 velký plochý štětec + hadřík
- nízký kelímek na vodu nejlépe od Ramy (ne vysoký od jogurtu)
- nůžky s kulatými hroty (pro leváky levé)
- vodové barvy velké (české výroby)
- plastelína, voskové pastely
- tekuté lepidlo nejlépe Herkules 130g
- lepící tyčinka (nějaká, co hned nevyschne, třeba Kores 15g)
- trhací bloček A5 nejlépe linkovaný
- zástěru nebo starou košili
- složené noviny na lavici (bez hanbatých obrázků) - ne igelit
- může být další větší sada pastelek nebo i fixy

DO TV:
- látkový pytlík na úbor
- cvičky ne s černou podrážkou
- elasťáky či kraťasy, tričko, tepláková souprava – vše označené

OSTATNÍ:
- krátký ručník s poutkem, podepsaný
- celé balení papírových kapesníků
- roličku toaletního papíru, mýdlo tekuté ještě máme
- obaly na učebnice kupte, až žáci knihy obdrží

NEKUPUJTE - ZAKOUPÍ SE HROMADNĚ SE SLEVOU:
- výkresy, barevné a náčrtkové papíry
- všechny sešity (kromě úkolníčku)
- špejle, tuš, temperové barvy
- nekupovat obal na ŽK - bude internetová ŽK


TOPlist