LUŠTĚNKY - procvičování učiva pro žáky 1. stupně ZŠ

Moje třída
ZAJÍMAVÉ STRÁNKY
TŘÍDA 1.B
Vítejte u nás. Najdete zde informace o plánovaných akcích naší třídy a školy, probírané učivo i zadané domácí úkoly pro nemocné, různé odkazy na procvičování učiva a další.
 
 AKTUÁLNÍ INFORMACE
29.6.  PŘÁNÍ NA PRÁZDNINY    
Náš první školní rok uběhl jako voda. Přeji všem dětem krásné slunečné prázdniny a všem rodičům pohodovou dovolenou. Děkuji za pěkné kytičky a milé dárečky. Užijte si báječné léto plné hezkých zážitků.

24.6.  POSLEDNÍ ŠKOLNÍ TÝDEN    
Výuka v pondělí až čtvrtek do 11:40 hodin. Žáci si budou nosit: pouzdro, ŽK, pití, svačinku, papuče a tašku. Postupně si budeme rozdávat domů výkresy, sešity, košík s VV i PČ věcmi, ručník. V úterý během výuky si ještě vyslechneme koncert školních pěvecký sborů. Ve čtvrtek vyhlásíme výsledky třídních soutěží, odměníme nejlepší a budu vydávat některým žákům přebytek peněz z TF tak, aby tam každému zůstalo stejně korun.

V pátek - v den vysvědčení - proběhne v 8:00 v tělocvičně slavnostní zakončení školního roku (nepřezouváme se), ve třídě si rozdáme vysvědčení, a potom zazvoníme deváťákům. Domů se půjde kolem 9:30 hodin. Kdo má, si donese na zvonění nějaký zvoneček - ne skleněný. Kdo bude chtít, může si podepsaný či označený zvoneček nechat uschovat ve třídě, protože v září prvního školního dne budeme zvonit novým prvňáčkům.

18.6.  VÝUKA V TOMTO TÝDNU    
Protože nás tento týden čekají samé akce, žáci dnes dostali poslední písemný úkol (Ma str: 25/4). Zítra 19.6. jdeme během výuky do DK na divadelní představení, bude ČJ a M. Ve čtvrtek 21.6. si poslechneme cimbálovou muziku Révu, výuka bude končit v 11:40. V pátek 22.6. se zúčastníme Orlovských her. Celý den budeme sportovat venku. Sraz u školy je v 7:45. Žáci přijdou oblečeni ve sportovním oděvu a obuvi, budou mít kšiltovku, dostatek pití, svačinku, pláštěnku. Návrat kolem 12:00 až 12:30.

11.5.  SADA FOTOGRAFIÍ  
Žáci dnes dostali domů k nahlédnutí a k zakoupení sadu 5 fotografií v ceně 340 Kč. Na nálepce na obalu máte možnost volby, co si můžete a za kolik koupit. Prosím, pošlete zpět buď celé sady, nebo si vyberte jen několik foto a peníze za ně, nejpozději do 23.5. Nezapomeňte, že do 15.5. máte zaplatit 250 Kč na pracovní sešity do AJ (12 žáků ještě nemá zaplaceno).
 
2.5.  Výběr peněz  
Připomínám, na třídní schůzce jsme se domluvili: do 15.5. se vybírá 250 Kč na pracovní sešit do AJ a do 15.6. dalších 250 Kč na ostatní pracovní sešity a sešity do 2. třídy.

23.4.  Výuka v pátek a ředitelské volno 
V pátek 27.4. se jdeme podívat během výuky na služebnu městské policie. Bude jen ČJ, konec výuky v 11:40. Na pondělí 30.4. je vyhlášeno volno ředitele školy.

17.4.  DEN ZEMĚ 
V pondělí 23.4. se koná na naší škole Den Země. Děti si přinesou pouzdro, ŽK, svačinku, pití, papuče a jako vstupenku do třídy sběrový balíček. Některé aktivity budou probíhat i venku v atriu školy. Výuka končí kolem 12:10 hodin.

13.4.  TŘÍDNÍ SCHŮZKY a další  
V úterý 24.4. se konají v 16:00 hodin třídní schůzky. Účast nutná.
Ve čtvrtek 19.4. končí výuka v 11:40 hodin.

10.4.  Půjdeme do DK v Orlové, opětovný sběr víček, školní bufet 
Ve čtvrtek 12.4. jdeme během výuky do domu kultury podívat se na akademii mateřské školky. Žáci mohou opět nosit plastová víčka, škola má nového zájemce, je to chlapeček, který potřebuje vozík. Na začátku dubna ukončil školní bufet provoz.

3.4.  Výuka tento čtvrtek a další info + hra puzzle v aktovce 
Dnes dostali žáci domů k nahlédnutí puzzle Poznej Evropu. V případě zakoupení pošlete 120 Kč (toto nebudu platit z třídního fondu), v případě nezájmu vraťte zpět škole nejpozději do pátku 6.4. Ve čtvrtek 5. 4. se učíme do 11:40 hodin. V pondělí 9.4. se budou žáci fotografovat. Dané sady si rodiče pak mohou a nemusí koupit - bližší informace budou přiloženy v sadě fotografií.

26.3.  PŘIHLÁŠKA DO KNIHOVNY 
Dnes jsme navštívili pobočku Městské knihovny Orlová na naší škole. Aby si mohly děti knížky ZADARMO půjčovat, musí nejprve odevzdat Vámi vyplněnou a podepsanou přihlášku do 6.dubna. Odevzdám je všechny najednou a vyzvednu si pro žáky průkazky. Půjčovat si knížky děti mohou buď dopoledne, vždy v pondělí či ve čtvrtek o velké přestávce od 9:45 do 10:00 nebo odpoledne třeba i s Vámi jen v pondělí od 12:00 do 15:30.

23.3.  RECITAČNÍ SOUTĚŽ  
Do 6. dubna se mají žáci naučit zpaměti přednášet nějakou básničku. Pomozte, prosím, dětem vybrat nějakou vhodnou básničku z jiné knížky než ze Slabikáře. Báseň ať má alespoň 2 sloky po 4 verších (řádcích), tedy celkem nejméně 8 řádků. Nutno umět i název básně a jméno básníka. Na začátku dubna si uděláme třídní kolo recitační soutěže a vybereme nejlepší recitátory do školního kola.

8.3. KONTEJNER NA STARÝ PAPÍR  
Dnes přivezli do školního atria kontejner na sběr. Kdo máte plno kg sběru, můžete do něj svázané a zvážené balíky papíru uložit. Pak sdělte přes ŽK kolik kg papíru jste do kontejneru uložili. Využijte této možnosti.

5.3. DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ   
V úterý 13. března se bude konat na naší škole Den otevřených dveří. Dopoledne můžete navštívit výuku, odpoledne si můžete prohlédnout prostory školy.

28.1.  VYSVĚDČENÍ a výuka v další dny 
Ve středu 31. ledna se rozdává první vysvědčení. Je to vlastně výpis, který se škole nevrací. Ve čtvrtek se pak ještě učíme a v pátek 2. 2. jsou pololetní prázdniny, na které navazuje týden jarních prázdnin. Do školy se nastupuje až 12. února.

15.1.   KONTEJNER NA STARÝ PAPÍR 
Dnes přivezli do školního atria kontejner na sběr. Kdo máte plno kg sběru, můžete do něj svázané a zvážené balíky papíru uložit. Pak sdělte přes ŽK kolik kg papíru jste do kontejneru uložili. Využijte této možnosti.

22.12.  PŘÁNÍ NA VÁNOCE A DO NOVÉHO ROKU 2018 
Přeji všem dětem a jejim rodičům krásné Vánoce, hodně zdraví, štěstí a pohody v novém roce 2018. Kdo z prvňáčků objeví pod stromečkem knížku, nechť nám ji přinese v lednu ukázat. Do školy se nastupuje ve středu 3. ledna.

12.12.  V poslední prosincový školní den bude Vánoční besídka 
V pátek 22.12. si uděláme se žáky ve třídě vánoční besídku, děti si donesou: ŽK, pouzdro, papuče, svačinku (na ochutnání jen pár kousků cukroví), pití, vánoční papírový ubrousek, jedno umyté jablíčko, lodičku z ořechové skořápky s přilepenou malou svíčičkou, na skupinu jednu plastovou misku pro pouštění lodiček a domluvené dvojice žáků každý pěkně zabalený dáreček v hodnotě kolem 50 Kč.

11.12.  Vši  
Ve třídě se objevily vši, prosím, pořádně prohlédněte dětem vlasy.

3.12.  VÁNOČNÍ JARMARK a sběr oblečení na burzu  
Dne 14.12. se bude ve škole konat VÁNOČNÍ JARMARK od 14:00 do 17:00 hodin, kde si můžete zakoupit vánoční výrobky dětí a zároveň proběhne burza oblečení. Sběr oděvů proběhne od 4. do 14. prosince. Do naší třídy můžete přinést staré, zachovalé oděvy pro dospělé i děti, ale musí být čisté. Sbírají se též zachovalé hračky.

28.11.  VÁNOČNÍ FOTO 
Dnes obdrželi žáci lísteček ohledně vánočního fotografování dne 4.12. (3 ks 13x18 cm) za 75 Kč. Kdo má zájem nechat své dítko vyfotit, pošle nejpozději do pondělí vyplněný lísteček a přesně finanční částku. Toto nebudu platit z třídního fondu.

27.11.  KONTEJNER NA STARÝ PAPÍR 
Dnes přivezli do školního atria kontejner na sběr. Kdo máte plno kg sběru, můžete do něj svázané a zvážené balíky papíru uložit. Pak sdělte přes ŽK kolik kg papíru jste do kontejneru uložili. Využijte této možnosti.

24.11.  Proběhne focení prvních tříd 
V úterý 28. 11. budou redaktoři Karvinského Deníku fotit prvňáčky. Fotit se bude ten žáček, u koho souhlasil zákonný zástupce. 

20.11.  TŘÍDNÍ SCHŮZKY + možnost přispět na charitu  
Ve čtvrtek 30. 11. se konají v 15:30 hodin třídní schůzky. Bude se vybírat 100 Kč do TF.

Po dobu dvou týdnů můžete přispět na nemocné děti formou zakoupení těchto věcí: magnetka, propiska, náramek za 30 Kč, reflexní srdíčko za 35 Kč, káva za 40 Kč. Kdo (žák) bude chtít přispět, zajde si danou věc zakoupit o přestávce na sekretariát u paní zástupkyně.

29.10. Tři info - nabídka knížek, Halloween a lampionový průvod
V pondělí přinesou žáci rodičům nabídku od nakladatelství Pierot. Jsou to dvě knížky Domácí procvičování ČJ a MA, PRV po 75 Kč. Knihy jsou zapůjčeny k nahlédnutí do pátku 3. 11. Pokud Vás nabídka nezaujme, prosím vraťte knížky v původním stavu. Pokud si knížky zakoupíte, pošlete do 3. 11. finanční částku přesně 75 Kč nebo 150 Kč (za obě), toto neplatím z TF.

V úterý 31.10. se koná Halloween. Žáci si přinesou v aktovce: papuče, svačinku, pití, pouzdro, ŽK a masku, do které se ve třídě hned ráno po příchodu oblečou. Akce bude probíhat ve třídě a v tělocvičně. Konec v 11:40 hodin.

Ve středu 1.11. pořádá MŠ K. Dvořáčka lampionový halloweenský průvod a zve i žáky 1. tříd naší školy. Pokud máte chuť, můžete se přidat v 16:00 v areálu MŠ. Průvod půjde k Lidlu a přes lesopark ke Kolibě, kde bude zajištěno občerstvení.

18.10.  POJEDEME DO DIVADLA LOUTEK V OSTRAVĚ  
V pondělí 23.10. jedeme během výuky do Ostravy na divadelní představení Dášeňka. Budeme mít 1. vyučovací hodinu = ČJ, posvačíme, věci si dáme do šatny a v 9:40 odjíždíme do divadla. Návrat bude až kolem 12:15 hodin. Jelikož máme v třídním fondu 40 Kč na žáka, budu vybírat 100 Kč na vstupenku a autobus, částku přineste nejpozději do pondělí. Kdo penízky nedodá, nepojede, bude mít výuku v jiné třídě. 

16.10.   HALLOWEEN   
Dne 31.10. se bude konat v tělocvičně školy Halloween. Bude probíhat 1. - 4. vyučovací hodinu. Akce je určena pro žáky 1. tříd a jejich patrony. Všichni účastníci musí mít masku a vhodnou obuv do tělocvičny. Bližší info později.

25.9.  Možnost procvičování učiva + nabídka foto svého prvňáčka 
Dnes dostali žáci přihlašovací údaje k přihlášení se na stránky www.proskoly.cz, kde si mohou procvičovat učivo z různých předmětů či oblastí. Využijte.

Další vlepený lísteček v kalendáři je nabídka focení prvňáčka - ve čtvrtek 5.10. Kdo se z rodičů rozhodne, že nechá své dítko vyfotit (3 kusy foto 13 x 18 cm), prosím, lísteček vyplňte, podepište a pošlete zpět škole lísteček i s penězi (nejlépe přesné částky 75Kč ne 100Kč bankovky) buď v pondělí nebo v úterý. Kdo nebude mít zájem o foto, prosím odtrhněte lísteček a hoďte jej do koše. Částku 75Kč si tedy zaplatí jen fotící, nebudu ji brát z třídního fondu. Z TF platím povinné, společné akce pro celou třídu.
 
22.9.  VOLNO ŘEDITELE ŠKOLY 
Připomínám, na pátek 29.9. je vyhlášeno ředitelské volno.
 
20.9.  MŮJ PRVNÍ GÓL  + 21.9. AKCE SE RUŠÍ - lístek nenalepen
Tento pátek 22.9. se zúčastníme sportovní akce Můj první gól. S sebou aktovku s učením na celý den a na sebe SPORTOVNÍ OBLEČENÍ. Ráno v 7:45 dáme aktovky do šaten. Odveze nás i přiveze zpět autobus. Potom ve škole posvačíme a budeme ještě mít 2 vyučovací hodiny. V pátek ráno v 7:30 se dozvím, zda-li se akce koná či v případě nepříznivého počasí nekoná. Ať jsme tedy připraveni na obě varianty. (Tuto informaci si žáci nalepí do ŽK teprve zítra, dozvěděla jsem se to dnes po příchodu ze ZOO.)
 
15.9.  KONTEJNER NA SBĚR  
Dnes přivezli do školního atria kontejner na sběr. Kdo máte plno kg sběru, můžete do něj svázané a zvážené balíky papíru uložit. Pak jen stačí napsat paní učitelce kolik kg papíru a kdy jste do kontejneru uložili. Kontejner bude asi za 3 dny naplněn. Využijte této možnosti a nemusíte nosit sběr až do třídy. Atrium je otevřeno od 7:00 do 19:00 hodin.

11.9.  VÝLET DO ZOO  
Ve středu 20.9. pojedeme do ZOO. V 7:45 hodin jdou děti do šaten, pak do třídy. S sebou do malého batůžku: papuče, pití, svačinku, papírové kapesníčky, pláštěnku, doporučené kapesné do 50 Kč, igelitový sáček na zvracení (co kdyby). Komu bývá v autobuse špatně, předá ve třídě paní učitelce 2 ks tabletky Kinedryl. Návrat ke škole kolem 12:30 hodin.

8.9.   Výuka příští týden + nabídka focení dětí do novin  
Od pondělí se učíme podle rozvrhu hodin, je nalepený vzadu v ŽK. Někteří žáci si ještě nepřinesli kufřík s věcmi do VV a PČ. V pondělí si děti také přinesou cvičební úbor. Žáci dnes dostali lísteček s nabídkou focení prvňáčků do novin Karvinský Deník. Vyplněný mají přinést hned v pondělí.
 
6.9.  MALÁ LŽIČKA Z UMĚLÉ HMOTY 
Žáci budou ve škole dostávat ZDARMA 2x měsíčně mléčné výrobky a ovoce. Dnes to byl jogurt. Protože ho neměli čím sníst, dali si ho do aktovky. Doporučuji vložit žákům každý den do svačinové krabičky malou lžičku z umělé hmoty, ať si příště jogurt mohou sníst hned ve škole.

4.9.  TŘÍDNÍ SCHŮZKY  
Zítra 5.9. se konají v 15:00 hodin v naší třídě první třídní schůzky. Účast nutná, budou se podepisovat různé souhlasy! Vemte si papír a tužku na poznámky. Zároveň se bude vybírat 200 Kč do třídního fondu na různé akce.

21.8. SEZNAM POTŘEB DO 1. TŘÍDY - zajistí dětem rodiče:  
DO POUZDRA: (nekupujte váleček na zip, dělá hluk při hledání)
- 2 obyčejné tužky č. 2
- guma + ořezávátko se zásobníkem
- pero Tornádo (zatím nechat doma, jedno dostanou ve škole)
- 12 pastelek (hlavně červená, modrá, zelená, žlutá, hnědá, černá)
- malé rovné pravítko (15 - 20 cm) na podtrhávání

DO AKTOVKY:
- velké desky na školní sešity A4 s gumkou
- desky na písmena
- 10 ks průhledných bezbarvých obalů na sešity A5
- 2 záložky do knihy
- 1 lenoch se širšími linkami do sešitu A5
- látkový ubrousek na svačinky
- umělohmotná láhev na pití (ne s brčkem)
- papuče s plnou patou ne cukle

DO SKŘÍNĚ POTŘEBY DO VV A PČ:
- kufřík, košík nebo krabice od bot na pomůcky podepsaná
- 2 kulaté štětce 1 větší 1 tenší + 1 velký plochý štětec + hadřík
- nízký kelímek na vodu nejlépe od Ramy (ne vysoký od jogurtu)
- nůžky s kulatými hroty (pro leváky levé)
- tekuté lepidlo nejlépe Herkules 125g
- trhací bloček A5 nejlépe linkovaný
- zástěru nebo starou košili
- složené noviny na lavici (bez hanbatých obrázků) - ne igelit
- může být další větší sada pastelek nebo i fixy

DO TV:
- látkový pytlík na úbor
- cvičky ne s černou podrážkou
- elasťáky či kraťasy, tričko, tepláková souprava – vše označené

OSTATNÍ:
- krátký ručník s poutkem, podepsaný
- celé balení papírových kapesníků
- roličku toaletního papíru, mýdlo tekuté ještě máme
- obaly na učebnice kupte, až žáci knihy obdrží

POMŮCKY, KTERÉ ŽÁCI OBDRŽÍ VE ŠKOLE (nekupovat)
- tužka trojhranná č. 2, pero Tornádo
- vodové barvy velké, voskové pastely
- lepící tyčinka, plastelína
- školní stíratelná tabulka

NEKUPUJTE - ZAKOUPÍ SE HROMADNĚ SE SLEVOU:
- výkresy, barevné a náčrtkové papíry
- všechny sešity,
- špejle, tuš, temperové barvy


TOPlist